Příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění

Na penzijní připojištění vám může přispívat i zaměstnavatel a až do výše 24.000 Kč ročně si o tento příspěvek může snížit svůj daňový základ.

Jaké výhody plynou z penzijního připojištění zaměstnavateli?

Příspěvek, který zaměstnavatel poskytuje zaměstnanci, je do výše 24.000 Kč ročně daňově uznatelným výdajem, který je osvobozen od daně z příjmu. Tyto daňové úlevy se týkají příspěvku na penzijní připojištění nebo na kombinaci s životním pojištěním v libovolném poměru.

Příspěvek přesahující částku 24.000 Kč ročně není již daňově uznatelným výdajem, navíc se z těchto částek odvádí zdravotní a sociální pojištění. Výjimky z uvedeného se vztahují na případy, kdy zaměstnavatel doloží, že má na tyto příspěvky zaměstnanec nárok (např. pracovní smlouvou, kolektivní smlouvou, vnitřním předpisem)

Uzavřete smlouvu o penzijním připojištění

Změňte penzijní fond

 

 Online výpočty, ceny z oblasti pojištění, financí, hypoték na kalkulačka.eu

Online pojištění, které můžete levně uzavřít najdete rovněž zde: Pojištění domácnosti, které ochrání vaši domácnost před nahodilými událostmi, výběr slev na Pojištění nemovitosti, penzijní fondy a jejich výsledky zde na Penzijní připojištění, Jste-li např. sportovec či odjíždíte na dovolenou Úrazové pojištění, Kalkulačku a poradnu ohledně pojištění vozidel zde ohledně zákonného pojištění - Povinné ručení, levné srovnání životních pojistek na Životní pojištění, rozlišení povinného ručení a havarijního pojištění na Pojištění vozidel, informace k zabezpečení na stáří a penzi od jednotlivých fondů: Penzijní připojištění,