Penzijní připojištění srovnání a porovnání

Tým našich zkušených finančních poradců je připraven pomoci vám při srovnávání a porovnávání penzijního připojištění. Na profesionální úrovni jsme schopni připravit i vaši strategie zabezpečení na penzi a spokojené stáří. Našim klientům nabízíme tzv. Program Zajištěné Penze (PZP).

Díky našemu balíčku PZP Program Zajištěné Penze se optimálním způsobem připravíte na spokojenou penzi.

Poradíme vám:

 • s výběrem toho pravého penzijního fondu
 • srovnáme pro vás penzijní fondy
 • při změně penzijního fondu

Pomůžeme vám:

 • uzavřít penzijní připojištění nejvýhodnějším a nejrychlejším způsobem
 • dlouhodobě můžete využívat našeho poradenství

Pokud se rozhodnete sami srovnávat a porovnávat penzijní připojištění, zde vám nabízíme několik rad a tipů, čemu věnovat pozornost.

 1. Kdo je správcem fondu a kdo jsou jeho akcionáři. Vždy je lepší, má-li fond oporu v silné stabilní instituci, která má zájem na dlouhodobé prosperitě.
 2. Jak je fond velký. U větších fondů se dá spíše předpokládat efektivní správa portfolia a vhodná diverzifikace prostředků klientů. Samozřejmě i menší fond může být dobrou volbou, zvláště stojí-li za ním důvěryhodný a stabilní partner, v jehož zájmu je rozvoj penzijního fondu. Mnohdy mohou být menší fondy i operativnější a flexibilnější.
 3. Výkonnost fondu v penzijním připojištění z dlouhodobého hlediska. Větších výnosů obvykle dosahují fondy, které dlouhodobě dosahují zhodnocení prostředků na úrovni lehkého nadprůměru. Oproti tomu velké výkyvy, kdy fond zhodnotí jednou nejlépe a podruhé nejhůře, mohou signalizovat nestabilitu ve fondu a riskování při správě investic klientů.
 4. Způsob jakým fond investuje. Zákon přísně reguluje činnost fondů, což výrazně snižuje riziko znehodnocení. Riskování v rozumné míře však nemusí být na škodu, spíše naopak. Příliš opatrné fondy, které se bojí riskovat, vaše peníze spíše znehodnotí než zhodnotí, proto se jim raději vyvarujte.
 5. Nákladovost a efektivita fondu. Prověřte výkonnost penzijního připojištění u každého fondu na jednoho klienta, tzn. provozní náklady/ průměrný počet klientů. Rovněž srovnejte náklady na sumu aktiv, tj. náklady/aktiva.
 6. Tzv. jemné faktory. Jedná se o celkový dojem fondu navenek, např. jak se fond vystupuje ve vztahu ke klientům, zda nabízí výhody, dále spokojenost stávajících klientů, reference o fondu zveřejněné v médiích, atp.

Chcete zhodnotit vaše peníze na stáří a důchod v maximální možné míře? Zajímá vás, jak si stojí váš penzijní fond? Některé fondy zhodnotí vaše úspory více, některé méně. Změňte svůj fond za fond výkonnější a zajistěte si tak klidnou budoucnost a stáří. Jako nezávislý pomocník a poradce vám pomůžeme uzavřít výhodné a profitabilní penzijní připojištění.

Nejvýhodnější poradenství online. Můžete využít některého z uvedených způsobů.

 1. zavolat analytika na lince
 2. poslat nám vaše telefonní číslo, my vám sami zavoláme
 3. vyplnit online formulář Návrh smlouvy o penzijním připojištění se státním příspěvkem

 

 

 Online výpočty, ceny z oblasti pojištění, financí, hypoték na kalkulačka.eu

Online pojištění, které můžete levně uzavřít najdete rovněž zde: Pojištění domácnosti, které ochrání vaši domácnost před nahodilými událostmi, výběr slev na Pojištění nemovitosti, penzijní fondy a jejich výsledky zde na Penzijní připojištění, Jste-li např. sportovec či odjíždíte na dovolenou Úrazové pojištění, Kalkulačku a poradnu ohledně pojištění vozidel zde ohledně zákonného pojištění - Povinné ručení, levné srovnání životních pojistek na Životní pojištění, rozlišení povinného ručení a havarijního pojištění na Pojištění vozidel, informace k zabezpečení na stáří a penzi od jednotlivých fondů: Penzijní připojištění,